Chcesz podarować coś wyjątkowego znajomemu rowerzyście i szukasz inspiracji?  Nie wiesz jeszcze, co kupić? Dobrze trafiłeś (lub trafiłaś)! Teraz, jako zadeklarowana miłośniczka rowerowych wojaży, postanowiłam podsunąć Ci kilkanaście pomysłów na rowerowe prezenty.

Zanim na dobre przejdę do wymieniania listy prezentów dla rowerzysty, chciałabym Cię przywitać na blogu Cho na rower!

Zobacz też zestawienie prezentów do 100 zł

Na tym blogu pokażę Ci zalety rowerowania oraz podzielę się swoimi doświadczeniami na temat budowania formy i zdobywania nowych rowerowych umiejętności. Ten blog ma być motywacją dla mnie, ale gdyby i Ciebie udało mi się zarazić pozytywnym rowerowym zakręceniem, prowadzenie tej strony nabrałoby dodatkowego sensu. 😉 No, ale dość gadania,  przejdźmy do konkretów20 prezentów dla rowerzysty do 50 zł

 


 

1. Bidon termiczny
Cena: ok. 50 zł
Bidon termiczny. fot. bikekatalog.pl

Bidon termiczny. fot. bikekatalog.pl

Ciekawy wynalazek, który może  w czasie chłodniejszych przejażdżek pełnić rolę termosu. Latem, gdy każda kropla chłodnego płynu jest na wagę złota, też okaże się przydatny.

2. Lampka z laserem
Cena: ok. 20 zł
mhunt.pl

lampka laserowa fot. mhunt.pl

Zwykła lampka, która za sprawą dwóch laserów, wyznaczających tak zwaną bezpieczną strefę, staje się niezwykła. Znajdziesz coś takiego pod choinką i radość z pojawienia się pierwszej gwiazdki staje się większa – wszak jest ciemno, a to idealne warunki do testowania!

3. Biblia treningu kolarza górskiego
Cena: ok. 40 zł
Biblia treningu kolarza górskiego

Biblia treningu kolarza górskiego

Książka dla tych, którzy jazdę rowerem traktują jak sport, a nie tylko rekreację. Niezwykłe kompendium wiedzy na temat przygotowywania się do startów, planowania treningów czy diety. Książka już wiekowa, lecz wciąż aktualna. Myślę, że nie jeden rowerzysta trzymałby ją z dumą w swojej biblioteczce.

4. Licznik rowerowy
Cena: od ok. 40 zł
Licznik rowerowy

Licznik rowerowy

Gażdzet przydatny, który potrafi porządnie zmotywować. Szczególnie, jeśli ktoś praktykuje dłuższe wyprawy. Liczników jest multum. W. jednak odradzał mi kupno licznika za 10 zł, gdy pojawił się takowy w Biedronce i ja też sugeruje takich nie kupować. Sigma za około 50 zł powinna spełnić podstawowe wymagania. Gdyby ktoś chciał zaszaleć, zapewniam – będzie w czym wybierać.

5. Maska na twarz
Cena: ok. 50 zł
Maska na twarz, rogelli.pl

Maska na twarz, rogelli.pl

Zimno, zimniej, coraz zimniej, a więc w zestawieniu musi pojawić się sporo zimowych gadżetów. Niedawno w decathlonie wpadł mi w ręce taki wynalazek – maska z otworem wentylacyjnym na nos oraz przy ustach z pianki neoprenowej. Nie stosowałam, ale myślę, że przy niższych temperaturach nie jeden rowerzysta zaryzykowałby straszenie w ten sposób na mieście.

6. Ogrzewacz do stóp
Cena: ok. 15 zł
Ogrzewacz do stóp

Ogrzewacz do stóp

Kolejny przydatny patent na zimowe eskapady. Zmorą rowerzystów zimą są marznące stopy. Dłuższe wycieczki o tej porze roku bywają bolesne. Nie każdy ma porządne buty zimowe, a taki drobny upominek może umilić wyprawę lub trening przy niskich temperaturach.

7. Kubek rowerowy
Cena: od ok. 45 zł
Rowerowy kubek od BikeButik

Rowerowy kubek od BikeButik

Z tego pomysłu swego czasu sama skorzystałam. Kubek z motywem rowerowym, który wygląda naprawdę elegancko. BikeButik jest jedyną rozsądną opcją, jaką znam. Teraz oferta sklepu, jeśli chodzi o porcelanę, mocno się rozszerzyła. Można zamówić spersonalizowany kubek, z własnym hasłem i z rowerem najbardziej podobnym do tego, który posiada obdarowywana przez nas osoba.

8. Kalendarz rowerowy
Cena: ok. 35 zł
Kalendarz rowerowy

Kalendarz rowerowy

Skoro już ktoś che mieć kalendarz papierowy, to czemu by nie miał być on z motywem rowerowym? Widziałam takowe nawet w empiku, choć mi osobiście bardziej podchodziłaby propozycja od wydawnictwa Tebra która widzisz na załączonym obrazku.

10. Koszulka z nadrukiem
Cena: od ok. 45 zł
Przykładowe propozycje od koszulkowo

Przykładowe propozycje od koszulkowo

Umyślnie będę unikać w tym zestawieniu odzieży. Uważam, że to prezenty, które –  no nie ma, że boli – trzeba wcześniej przymierzyć. Trochę mogę jednak przymknąć oko na kupno zwykłej koszulki. No, nie takie zwykłej, bo z rowerowym nadrukiem. Koszulki tego typu znajdziesz między innymi na koszulkowo.

11. Uchwyt rowerowy do telefonu
Cena: od ok. 30 zł
Uchwyt rowerowy

Uchwyt rowerowy

Dzisiaj telefon pełni coraz więcej funkcji. Często posiada GPSa i mapę, z której podczas wycieczek z chęcią się korzysta. Wielką wygodą jest posiadanie uchwytu na kierownicę do telefonu. Na bieżąco można obserwować swoje położenie i korzystać z różnych aplikacji.

12. Stojak rowerowy
Cena: ok. 40 zł
Stojak rowerowy

Stojak rowerowy

Jeśli masz do czynienia z miłośnikiem rowerów, a nie posiada on własnego garażu, prawdopodobnie będzie trzymał swój rower w domu. Kto wie, czy nie w salonie (bo w łóżku nie wypada). W związku z tym dobrze, gdyby rower nie musiał niszczyć ścian, tylko godnie wypoczywał na stojaku rowerowym.

13. Mapnik
Cena: już od 30 zł
mapnik rowerowy

Mapnik rowerowy

Nie każdy korzysta z GPSa w komórkach. Niektórzy wolą trzymać się tradycyjnej formy – map papierowych, które nie mają baterii, domagającej się doładowania po kilku godzinach. Aby wygodniej się podróżowało, może przydać się mapnik. Fajny gadżet też dla rowerzystów startujących w rajdach na orientacje!

14. Przewodnik rowerowy
Cena: od. ok. 5 zł
Przewodnik rowerowy

Przewodnik rowerowy

Skoro już jesteśmy przy mapach, to mapę czy przewodnik rowerowy z regionu też warto kupić. Ułatwić to może znalezienie pomysłu na kolejną rowerową wycieczkę.

15. Prenumerata ulubionego czasopisma
Cena: od 40 zł (za wydanie półroczne lub e-wydanie)
MR

MR

Na rynku wciąż można znaleźć kilka rowerowych czasopism. Może wpadł Ci w oko numer jakiegoś tego typu czasopisma w domu osoby, dla której szukasz prezentu? Jeśli nie, a czujesz, że z chęcią by taka osoba poczytała coś takiego, za przykład niech posłuży Magazyn Rowerowy lub Bike.

16. Multitool
Cena: od 40 zł
Rowerowy scyzoryk

Rowerowy scyzoryk

Jeszcze nie dorosłam do tego, by jako kobieta z zachwytem trzymać coś takiego w dłoni. Nie jeden facet jednak podobno ucieszyłby się z takiego narzędzia. Czemu? A po co kobietom tyle butów? Śrubokręt też musi być na każdą okazję. 😉

17. Maja Włoszczowska – Szkoła życia
Cena: ok 25 zł
Szkoła życia

Szkoła życia

Maja Włoszczowska to ikona polskiego kobiecego kolarstwa górskiego. Po obejrzeniu tego wywiadu, sama z chęcią bym przeczytała jej książkę. Oprócz historii z życia Mai, mamy tam też znaleźć szczegóły dotyczące pracy sportowca, diety czy radzenia sobie z presją. Mikołaju, jeśli to czytasz, wiedz, że byłam prawie!

18. Buff / chusta wielofunkcyjna
Cena: od ok. 25 zł
Tyle rozwiązań, fot. sportmaster.pl

Tyle rozwiązań, fot. sportmaster.pl

Zmyślny kawałek materiału, bez którego dzisiaj trudno mi sobie wyobrazić bieganie na mrozie, czy jazdę na rowerze w chłodniejsze dni. Szczerze mówiąc, używam go też latem. Może służyć za czapkę, komin, opaskę. Dla tych, którzy nie mieli jeszcze z tym styczności, może być nie lada odkryciem.

19. Pompka rowerowa
Cena: od ok. 15 zł

pompka-rowerowa

Wielu rowerzystów nie posiada tego podstawowego urządzenia. Naprawdę. Sama muszę jeździć na stację benzynową, by napompować koła. Kiedyś może mi to wyjść bokiem. Jeśli uda Ci się ustalić, że pompki jeszcze ta osoba nie posiada, może warto jej coś takiego podarować?

20. Książka „Zinn i sztuka serwisowania roweru górskiego”
Cena: ok 35 zł
Sztuka serwisowania roweru

Sztuka serwisowania roweru

Pozycja, która może się przydać nie tylko osobom jeżdżących na tytułowych góralach. Skoro już ma się rower, warto wiedzieć, co, jak i z czym się je. Jak wyregulować przerzutki, hamulce, jak wymienić dętkę? Brzmi strasznie? Faktycznie, ale tego typu informacje przydatne są każdemu rowerzyście.


 

Na liście umieściłam niezbyt drogie upominki, które chciałabym w większości sama otrzymać. Słusznie jednak znalazłam na kilku stronach sugestie, że z czego innego zadowolona będzie zapalona rowerzystka miejska, a z czego innego danhillowiec. Warto więc przed zakupem zastanowić się dodatkowo, czy ta konkretna osoba będzie tego potrzebować. 🙂 Uspokajająco dodam, że nawet jeśli nie trafisz z rowerowym prezentem, najbardziej liczy się gest i pamięć.

Zobacz też zestawienie prezentów do 100 zł

Masz jakieś własne pomysły na rowerowe prezenty? Zostaw swoją podpowiedź w komentarzu. Na pewno przyda się ona następnym poszukiwaczom rowerowych upominków. 🙂