Szukasz prezentu dla rowerowego pasjonata? Chcesz na to przeznaczyć ciężko zarobioną stówkę, ale zupełnie nie wiesz, co wybrać? W tym wpisie podsunę Ci 10 pomysłów na rowerowe prezenty do 100 zł. Zapraszam!

Przy tej kwocie kończą się żarty. Jeśli już wydawać więcej, to warto postarać się, by jakość była akceptowalna przez obdarowanego. Ostrzegam: zupełnie zakręconego i poświęcającego jedną trzecią wypłaty rowerowego manika prawdopodobnie  i tak nie zadowolisz, więc lepiej zerknąć do wcześniej przeze mnie przygotowanego zestawienia prezentów do 50 zł, ale dla innych śmiertelników (też z zaawansowaną cyklozą) coś powinno się tutaj znaleźć.


10 prezentów dla rowerzysty do 100 zł


 

1. Rękawiczki na rower
Bontrager rękawiczki

Bontrager rękawiczki

W tej kwocie można już całkiem fajne rękawiczki znaleźć dla rowerowo zakręconej osoby – może niekoniecznie zimowe (choć na upartego też by się dało). Warto zainwestować w dobre jakościowo, firmowe rękawiczki. Sama polecam Bontragera.

2. Zapięcie rowerowe
U-lock

U-lock

Jeśli bliska Ci osoba wciąż zapina swój jednoślad linką, uchroń ją niezwłocznie przed stratą roweru i podsuń jej pod nos u-locka. Może nieco kanciasty i cięższy, ale zmniejsza prawdopodobieństwo kradzieży zdecydowanie bardziej niż łatwa w przecięciu linka. Stówka to raczej dolna granica, ale da się już coś znaleźć.

3. Błotnik
Błotnik

Błotnik

To kolejna rzecz, której zakup byle jaki może sprawić więcej kłopotów niż pożytku. Całe szczęście 100 zł to wystarczający budżet, by podarować dobrej klasy błotnik, najbardziej chyba przydatny tylny. Sugeruję na przykład SKMki (mam i polecam).

4. Czapka z motywem rowerowym
Czapka z motywem rowerowym

Czapka z motywem rowerowym

Trochę niby można rzec, że się przepłaca, ale na czym przepłacać, jeśli nie na prezentach? W poszukiwaniu rowerowej czapencji polecam zajrzeć do sklepu United Cyklist (cena regularna może nieco przekroczyć budżet) lub Stylowa Pro.

5. Stojąca pompka rowerowa
f-pompka-air-bar-bialo-czarna

Pompka

W poprzednim wpisie było o zwykłej pompce, która uratuje przede wszystkim będących w drodze, ale dla ambitniejszych rowerzystów, szczególnie tych, dla których liczba barów ma znaczenie (i zazwyczaj przekracza 3), przydatna okazać się może stojąca pompka. Niech im pompowanie lekkie będzie.

6. Sakwa rowerowa
crosso sakwa

Sakwa rowerowa

Biorąc pod uwagę panującą obecnie aurę (jesień/zima) myśląc o sakwach, warto myśleć o tych, którym deszcz jest niestraszny. Do takich należą niezastąpione sakwy firmy Crosso, choć jeśli o nie chodzi, może nam nieco zabraknąć gotówki. Warto poszukać tańszych zamienników, albo zaryzykować sakwę z innego materiału.

7. Mały plecak rowerowy
f-milo-plecak-rowerowy-kyrko-12-szaro-niebieski

Plecak rowerowy

Plecak rowerowy to jednak plecak rowerowy i dla kogoś, kto takiego nie posiada, z pewnością będzie to przydatna rzecz. Wybór jest niemały. Ogranicza Cię tylko cena.

8. Środki do czyszczenia roweru
produkty_cyclon_bike_care

Czyszczenie roweru

Teoretycznie wystarczy i woda z płynem. A w praktyce miło pobawić się nowościami, co zapienią nam pół podwórka. Zestaw profesjonalnych środków czyszczących może umilić tę katorżniczą i niezbyt lubianą pracę.

9. Rowerowy kalendarz od Szymonbike 

szymonbike

Nie wiem, jak tam z ceną, bo dopiero coś zaczęło się dziać w sklepie Szymona, ale jest spora szansa koło 100 zł będzie Cię kosztowała ta przyjemność. Rowerowy pasjonat będzie jednak bankowo zadowolony, a przy okazji wesprzesz rowerowego blogera. Win – win.

10. Rowerowa Karta Podarunkowa

01r

Trochę ostateczność. Z jednej strony po co dawać bon, skoro można dać gotówkę? Z drugiej – chociaż obdarowany będzie musiał sobie coś kupić, zamiast przejeść lub spłacić długi. Jednym ze sklepów rowerowych oferujących bony podarunkowe jest rowerowy.com

 

Nieco się powtórzę: warto zawsze mieć na uwadze to, dla kogo kupujemy prezent. Co innego spodoba się miejskiemu rowerzyście, co innego zadowoli zapalonego sportowca. Pewnym wyjściem jest spytanie wprost, a jeszcze lepszym poznanie pasji tej osoby i nadstawienie uszu. Na pewno w rozmowach zdradzi, czego mu potrzeba. Powodzenia!